بلاگ

نکات مهم در خرید دستگاه تصفیه آب

نکات مهم در خرید دستگاه تصفیه آب | سیوان تاسیسات

نکات مهم در خرید دستگاه تصفیه آب، بهتر است پیش از خرید این دستگاه توسط خریداران مورد بررسی قرار بگیرد. آب آشامیدنی تقریبا مهم ترین خوراکی است که تمام ما در طول روز به آن نیاز پیدا می کنیم. سلامت این آب با سلامت جسمی و روحی و ما ارتباط دارد و در صورتی که به صورت مکرر از آب نامناسبی در طول روز استفاده کنیم، در طولانی مدت با مشکلات مختلفی مثل سنگ کلیه و امثالهم روبرو خواهیم شد. بهترین راه برای جلوگیری از چنین مشکلاتی، استفاده از یک دستگاه تصفیه آب خانگی است. اما از آنجایی که انواع مختلفی از این دستگاه ها در بازار وجود دارند، شما نیاز به اطلاعاتی دارید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. بدین منظور در ادامه این مطلب با موضوع راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب، همراه ما باشید.

درصد املاح آب لوله کشی

اولین موضوعی که باید در نظر بگیرید این است که میزان املاح موجود در آب لوله کشی محل زندگی شما چقدر است؟ بررسی این موضوع باعث می شود بدانید باید به دنبال چه دستگاهی برای تصفیه آب منزلتان بگردید. برای انجام چنین کاری نیاز دارید که سختی آب لوله کشی منزلتان را با استفاد از روش های سختی سنجی، به دست آورید.

معمولا سختی آب های لوله کشی در کشور ایران بین 500ppm تا 700 ppm است. این بدان معناست که تقریبا بین 0.5 تا 0.7 درصد آب های شهری را املاح مختلف آن تشکیل می دهند اما مقدار استاندارد برای آب آشامیدنی چیزی ما بین 50 تا 100 ppm است. بنابراین ابتدا درصد سختی آب را محاسبه کنید سپس با توجه به میزان سختی آن، اقدام به خرید دستگاه تصفیه آب خانگی کنید.

انتخاب دستگاه تصفیه آب مناسب با توجه به میزان سختی آب

پس از اینکه دریافتید میزان املاح آب شهری در محل زندگی شما چقدر است، حالا نوبت به انتخاب دستگاه با توجه به عدد سختی آب می رسد. چناچه سختی این آب بیش از 500 ppm باشد، بهترین فناوری برای تصفیه آن، فناوری اسمز معکوس می باشد. در این روش یک فیلتر ممبران با دقت 0.0001، ذرات آلاینده را از آب آشامیدنی غربال می کند و آب خالص را در اختیار فیلتر های بعدی قرار می دهد.

همچنین اگر سختی آب در حدود 200 تا 300 ppm باشد، خوردن آن به صورت تصفیه نشده عارضه زیادی ندارد اما بسته به مقدار املاح مختلفی که در آن وجود دارد وهمچنین وجود میکروب های بیماری زا، می تواند سلامت شما را به خطر بیاندازد. برای تصفیه این آب ها می توانید از دستگاه های اولترافیلتراسیون استفاده کنید که دقت آنها نسبت به دستگاه های اسمز معکوس کمتر است اما قیمت مناسب تری دارند.

کدام برند دستگاه تصفیه آب مناسب است؟

برندهای مختلفی برای دستگاه تصفیه آب وجود دارند که اگر نسبت به آنها اطلاعات نداشته باشید ممکن است در هنگام خرید، سردرگم شوید و قادر به تصمیم گیری درست نباشید. در واقع انواع مختلفی از دستگاه های تصفیه آب خانگی در بازار وجود دارند که شما بسته به نیاز خود و البته میزان هزینه ای که برای خرید این دستگاه در نظر گرفته اید، می توانید اقدام به خریداری کنید.

در این بین، یه طور کلی دستگاه های ساخت تایوان نسبت به سایر دستگاه ها از کیفیت بهتری برخوردار هستند. بسیاری از دستگاه ها نیز در داخل کشور خودمان مونتاژ می شوند و از کیفیت بالایی برخوردار هستند. در نهایت، استفاده از دستگاه های تصفیه آب خانگی شرکت های صافت واتر، سی سی کا، ریلکس و آکوا می تواند بهترین پیشنهاد برای شما باشد. دستگاه های مربوط به این شرکت ها دارای استاندارد اتحادیه اروپا و تاییدیه سازمان بهداشت جهانی هستند و شما می توانید با خیال راحت از محصولات این شرکت ها بهره ببرید.

گارانتی دستگاه تصفیه آب | سیوان تاسیسات

گارانتی دستگاه تصفیه آب | سیوان تاسیسات

گارانتی دستگاه تصفیه آب

موضوع مهم دیگری که در خرید دستگاه های تصفیه آب خانگی بهتر است مورد توجه قرار بگیرد، گارانتی محصول است. وقتی یک فروشگاه، محصول خود را با گارانتی به خریداران ارائه می کند این بدان معناست که فروشنده نسبت به اصالت و کیفیت کالایی که به مشتری عرضه می کند اطمینان کامل دارد. از طرفی وجود گارانتی خیال مصرف کننده را نیز از بابت کیفیت کالا راحت می کند و خریدار مطمئن می شود که اگر مشکلی هم پیش بیاید با استفاده از گارانتی محصول، آن را به نمایندگی ارجاع خواهد داد و این موضوع منجر به جلب اعتماد خریداران خواهد شد.

تعداد مراحل دستگاه تصفیه آب | سیوان تاسیسات

تعداد مراحل دستگاه تصفیه آب | سیوان تاسیسات

تعداد مراحل دستگاه تصفیه آب

یکی دیگر از مقوله های حائز اهمیت در انتخاب دستگاه تصفیه آب خانگی، تعداد مراحل تصفیه آن است. قطعا تا به حال با عناوینی مثل دستگاه تصفیه شش مرحله ای، دستگاه تصفیه هفت فیلتره و … در دستگاه های تصفیه آب خانگی روبرو شده اید. در واقع تعداد مرحله های یک دستگاه تصفیه به تعداد فیلتر های آن بستگی دارد. برای مثال به دستگاهی که شش فیلتر داشته باشد دستگاه تصفیه آب شش مرحله ای گفته می شود.

حالا برای اینکه بتوانید بین دستگاه های مختلف از لحاظ تعداد مراحل تصفیه یکی را انتخاب کنید، نیاز دارید بدانید تفاوت این دستگاه ها چیست. به طور معمول ما سه نوع دستگاه تصفیه آب داریم که شش مرحله ای، هفت مرحله ای و هشت مرحله ای هستند. یعنی حداقل تعداد فیلتر برای یک دستگاه تصفیه آب 6 عدد می باشد. در ادامه به بررسی وظیفه انواع این فیلتر ها می پردازیم.

فیلتر های سه گانه دستگاه تصفیه آب

به فیلتر های اول، دوم و سوم در دستگاه های تصفیه آب خانگی، فیلتر های سه گانه گفته می شود که وظیفه پیش تصفیه آب را بر عهده دارند. وجود این فیلترها در تمام دستگاه های تصفیه آب خانگی ضروری است، به همین دلیل همه دستگاه های تصفیه آب از این سه فیلتر بهره می برند و از این نظر تفاوتی با یکدیگر ندارند.

فیلتر های اصلی دستگاه تصفیه آب

فیلتر چهارم، پنجم و ششم فیلتر های اصلی دستگاه تصفیه آب به شمار می روند که عمل پاکسازی و تبدیل آب لوله کشی به آب آشامیدنی را انجام می دهند. در این بین، فیلتر چهارم نقش محوری تری دارد و با فناوری اسمز معکوس املاح را از آب جدا می کند. فیلتر های پنجم وششم نیز به ترتیب عمل حذف طعم و بو از آب و معدنی سازی آنرا انجام می دهند. فیلتر های اصلی نیز در تمام دستگاه های تصفیه آب خانگی وجود دارند و فقط بسته به کیفیت دستگاه عملکرد های متفاوتی را ثبت می کنند اما پایه و اساس کار آنها کاملا مشابه است.

فیلتر هفتم دستگاه تصفیه آب

در دستگاه های هفت مرحله ای و هشت مرحله ای، فیلتری وجود دارد که وظیفه قلیایی کردن آب را بر عهده دارد. این فیلتر موادی را به آب اضافه می کند که خاصیت قلیایی دارند و موجب می شوند pH آب بالا برود. آبی که کمی خاصیت قلیایی داشته باشد به هضم بهتر غذا نیز کمک می کند. وجود این فیلتر در روند تصفیه کردن آب ضروری نیست اما دستگاه هایی که از این تکنولوژی بهره می برند نسبت به دستگاه های شش مرحله ای کارآمد تر محسوب می شوند.

فیلتر هشتم دستگاه تصفیه آب

جدیدترین انواع دستگاه های تصفیه آب خانگی، دستگاه های هشت مرحله ای هستند که در آنها نه تنها فیلتر قلیایی کننده وجود دارد، بلکه فیلتر دیگری نیز در ساختار آنها تعبیه شده است که برای از بین بردن میکروارگانیسم ها طراحی شده است. این فیلتر از یک لامپ اشعه UV برای از بین بردن میکروب ها و ویروس های بیماری زا استفاده می کند. فیلتر هشتم نیز در صورتی که در دستگاه وجود نداشته باشد مشکلی پیش نمی آید چرا که این عوامل بیماری زا تا حد زیادی در مرحله پیش تصفیه از بین می روند، اما وجود این فیلتر می تواند خیال شما را کاملا درباره عوامل بیماری زای موجود در آب آشامیدنی راحت کند.

سخن پایانی

دراین مقاله سعی شد به مواردی که برای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی نیاز است، اشاره شود. امیدواریم پس از خواندن این مطلب، اطلاعات مفیدی کسب کرده باشید و قادر به تصمیم گیری برای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی شده باشید. برای خرید انواع دستگاه های تصفیه آب خانگی مثل دستگاه های شش، هفت و هشت مرحله ای از برندهای معتبر، می توانید به فروشگاه سیوان تاسیسات مراجعه کنید. این فروشگاه امکان خرید حضوری و اینترنتی محصولات مختلفی مثل کولر گازی، شوفاژ، رادیاتور و تجهیزات مربوط به این محصولات را برای خریداران گرامی فراهم آورده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید